Пајазити: Барам нов мандат – Брвеница од рурална оди кон урбана општина

You must need to login..!

Опис

Во тетовската општина Брвеница шест кандидати ќе се борат за градоначалничката позиција. Актуелниот градоначалник Енвер Пајазити овојпат се кандидраше како независен и од жителите на оваа општина ќе побара четврти мандат.

Негови противкандидати се Миќаиљ Расими од ДПА, Јовица Илиевски кандидат на коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, Мирко Стојановски од коалицијата предводена од СДСМ, Арѓент Гура кандидат на Алијанса за Албанците и Алтернатива како и Аркин Јахији од ДУИ.

За 15-те местата во Советот на Општина Брвеница поднесени се 8 кандидатски листи за советници.

-Одам како независеен кандидат затоа што сметам дека за овие три мандати имвме една успешна и добра соработка со граѓаните. Нашата општина од рурална оди кон урбана. Тоа граѓаните го бараат од мене и затоа се одлучив уште еден мандат да побарам, изјави Пајазити.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

4 × 3 =