Османи за УБ: Фер избори и максимални напори за носење на закон за ЈО – дел од барањата на ЕК

You must need to login..!

Опис

Очекувам денес Вархеји да нѐ охрабри за сработеното. Да нѐ информира до каде е методологијата, да ни каже дека изборите се клучна порака која што ја праќаме во најсензитивен момент до ЕУ. Дека изборите ќе ни бидат последното парче од мозаикот за да започнеме преговори и дека треба да направиме максимални напори да го донесеме законот за ЈО. Имаме и некои други работи што треба да ги завршиме до март, но од страна на ЕК очекувам овие два моменти да бидат побарани. Фер избори и обид за донесување на закон за ЈО, изјави Османи прашан за тоа дали е можно да се очекуваат нови барања од ЕК.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

one × five =