Османи за УБ: Техничка влада е рефлексија на една зрела држава

You must need to login..!

Опис

Законот за ЈО никогаш не беше предуслов за започнување со преговори. Секогаш беше посакувана работа на земјите членки. Никогаш не било црно на бело пишано дека тој закон мора да се донесе, туку комесарот ни реше, донесете го за да ми ја олесните работата. Но има и друга работа а тоа е техничката влада. таа е успех сам по себе. Кажете ми една земја во регионот која што има капацитет да ја внесе опозицијата во толку сензитивни министерства. како што е кај нас.

Тоа е рефлексија на една зрела држава која создава предуслови за датум за почеток на преговори и мислам дека ЕК тоа треба да го цени политички а не технички, рече во Утрински брифиг, вицепремиерот за европски прашања Османи.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

19 − 4 =