Османи за УБ: И покрај недоразбирањата, имаме добра соработка со СДСМ

You must need to login..!

Опис

Во принцип граѓаните одлучуваат кој ја формира владата. Се разбира дека ова е специфичен период во кој што се затвораат сериозни политички теми. И покрај перцепцијата во јавноста дека има големи конфликти, ние сепак создадовме една базична доверба помеѓу нас како политичи партии, но сепак да ги почекаме изборните резултати, изјави Османи за Утрински брифинг на прашањето за евентуалната постизборна коалиција помеѓу ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ и сегашната коалиција со СДСМ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

seven + 4 =