Одважи се, вози велосипед!

You must need to login..!

Опис

Возењето велосипед може да го спаси светот и да го направи Вашиот живот подобар! Одважи се, вози велосипед! Ова е пораката што ја испраќаат од РСБСП во знак на одбележувањето на „Европската недела на мобилност“ што секоја година од 16 ти до 22 ри септември се одбележува со низа активности и едукативни програми на иницијатива на Европската комисија.

РСБСП годинава посебен акцент ставаат на велосипедизмот, бидејќи возењето велосипед носи голем број бенефити. На оваа тема гостин во Утрински брифинг беше Секретарот на советот, Владимир Лазаров.

Разговорот погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

19 − thirteen =