Огненовски: Сакаме „Демократи“ еднаш засекогаш да и помогне на Македонија

You must need to login..!

Опис

Предизборието е период кога се прават комбинаториките како да се настапи на изборите. За тоа дали ќе одат сами или се договара пред изборна коалиција гостин во Утрински брифинг беше лидерот на „Демократи“, Јорго Огненовски.

За жал ние ќе одиме сами на овие избори. Не гледаме политички субјект или партија кои што сакаат добро за овој народ.

Сите знаеме што направиле овие партии, што не сакам ни имињата да им ги спомнувам, овие 28 години. Ние пред избори, и после избори ќе одиме сами. Одиме сами до крај, сакаме „Демократи“ еднаш засекогаш да и помогне на Македонија.

Преку нашата програма и идеали, денес за жал повеќето медиуми се затворени и благодариме што не поканивте, одиме врата на врата, со единствена цел коренита, тотална промена во Македонија – земја каде што владее криминал во сите општествени пори.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

18 − sixteen =