Обидот за постигнување компромис и носење на законот за ЈО – тема во „Седма сила“ на УБ

You must need to login..!

Опис

Обидот за постигнување компромис и носење на законот за ЈО. Партиите во обид да најдат заедничко решение. Постои ли желба и политичка волја да се донесе овој закон?


На оваа тема гости во „Седма сила“ на Утрински брифинг со Љубиша Николовски разговараа новинарите Мира Костиќ, Насер Селмани и Љупчо Поповски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eight − two =