Новиот вирус на современото време – лажните вести, си го прави своето – Корона присутна во секое македонско маало

You must need to login..!

Опис

Корона вирусот пристигна и во Македонија. Но како нус продукт таа со себе ја донесе и паниката во државава.

Се шират не проверени вести, се празнат маркети, туристичките агенции трпат загуби .

Иако Министерството за здравство и надлежните институции неколкупати до сега јасно и прецисно дадоа насоки за превенција од вирусот, сепак новиот вирус на современото време – лажните вести си го прави своето.

Утрински брифинг ги контактираше репортерите од државата (Битола, Охрид, Тетово и Штип) и практично заеднички именител кај сите е чаршијата и секако што се збори по маалата.

Зборот Корона е присутен секаде.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

2 × three =