Новата грејна сезона можно е да почне и порано согласно утврдените регулативи според кои работи компанијата

You must need to login..!

Опис

На стартот на новата грејна сезона сме, а според најавите од Балкан Енерџи Груп доколку временските прилики го наложат тоа можно е таа да почне и порано согласно утврдените регулативи според кои работи компанијата.

Од БЕГ информираат дека се прават и последните проверки на мрежата за доставување топлинска енергија со цел да се отстранат сите преблеми, корисниците непречено да добиваат топлинска енергија.

На оваа тема гостинка во Утрински брифинг беше Емилија Јакимовска Мишева од БЕГ.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

fourteen + sixteen =