Николов: Работа, ефективност, продуктивност за функционален Штип

You must need to login..!

Опис

Утринава имав средба со вработените во комунална хигиена, чистачите. Разговаравме за тоа какви се ивните услови за работа и дали имаат се што им е потребно. Потоа имав средба со директорите на јавните претпријатија, потоа на ред се директорите на воспитно-образовните институции, изјави во Утрински брифинг, градоначалникот на Штип, Сашко Николов.

Ситуација со ковид-19 во Штип е стабилна. По завршувањето на изборите, може само со гордост да кажеме дека водевме една, по здравјето, безбедна кампања, изјави Николов

-Тендерската постапка е при крај. Елетронското наддавање треба да заврши. Потоа почнуваме со офицјално започнување на проектот „Брана на реката Отиња“. Во тек е скпропријација на земјиште, така што јас очекувам на крајот од месец јануари тендерската постапка да биде завршена и да биде одбрана компанија кој ќе ја гради браната. Тоа е процес кој ќе трае неколку години. Тука и како општина сме задолжени да вршиме пошумување на околината, вели Николов.

И еден ден да бидете градоначалник на градот кој ве создал и оформил како личност и карактер е привилегија и чест. Јас се нафатив на оваа функција за да видам дали ќе го испорачам она што го имам замислено. Доколку во овие месеци ги фатам работите во мои раце како што сакам јас, без сомнение ќе се кадидирам повторно. Секако тука граѓаните го имаат последниот збор, вели Николов

Целиот разговор со градоначалникот на Штип Сашко Никлов, погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × three =