Николов од СДСМ: Штип и штипјани заслужуваат подобро – Јас тоа ќе го направам

You must need to login..!

Опис

Со городост можам да каќжам дека после тешки состоаноци, ГУП беше закачен во Катастар , изјави за Утрински брифинг Сашко Николов, кандидат за градоначалник од редовите на СДСМ.

-Најтешкиот дел од формирање на ГУП е завршен, додаде Николов.

Штип и штипјани, после долги години ќе имаат нов ГУП после кој што ќе проодлжи да се развива и гради нашата општина, вели Николов.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

eleven + 19 =