🎥 📞 Николовски: Работиме на исполнување на повисоките стандарди за подобар живот во Студентските домови

You must need to login..!

Опис

Во моментов нема најави дека студентскиот живот ќе се врати во нормала, но ние периодов го користиме да го направиме Студентскиот живот во домовите подобар.

Се сложувам дека учебната година може да заврши ваква, но морам да напоменам дека ние сме подготвени и доколку тие се отворат и оваа година.

Знаме дека консреднита на февруари отворивме 2 блока во „Гоце Делчев“. Следи реновирање во „Стив Наумов“. Проектот е во крајна фаза и очекуваме оваа година да да го добие стандардот кој што го заслужуваат студентите, изјави за Утрински брифинг, Дарио Николовски, директор на Државен студентски центар -Скопје.

Хигиената е еден од приоритетите. И до сега вложувавме многу на тоа поле, но продолжуваме со работа за таа да биде на уште повисоко ниво, истакна Николовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

12 + eight =