Николовски за УБ: МКЦ го прославува роденденот на уметноста

You must need to login..!

Опис

– Го славиме роденденот на уметноста. Тоа е светски ден на одбележување на уметноста. Ќе одбележиме со мултимедијална програма која започнува во 18 часот со детска креативна работилница. Меѓу останатите содржини ќе има и предавања во Планетариумот, на почетокот за деца, што ќе еволуира во предавање за возрасни во подоцнежните часови.

– Влезот во текот на целата вечер е слободен. Има и две изложби. Една во галеријата на МКЦ, додека во горното реновирано фоаје ќе има и и зложба од студенти, изјави за Утрински Брифинг Филип Николовски, програмски директор на МКЦ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × 3 =