Николовска од ДКСК: Директор се поставил сам себе да се советува

You must need to login..!

Опис

Секојдневно примаме пријави од граѓани. Прв поглед кога анализиравме директор сам себе си се поставил за советник и ние се чудевме на што се е спремен човек да направи за да изигра закони, изјави за Утрински брифинг Катица Николовска од ДКСК.

-Она што го направил како директор, дал оставка, согласно законот за ЈП градоначалникот именувал в.д од редот на вработените. Објавен е оглас за вработтување на административен службеник, директорот си се јавил, исполнувал услови, имал образование, имал квалификации согласоно работното место за стручен соработник.

Се пријавил и в.д директорот го бира него за административен службеник. Кога завршува сеета таа приказна, градоначалникот објавува оглас за избор директор, се јавува господинот административен службеник и бидејќи е единствен кандидат градоначалникот го бира, вели Николовска.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nine + 6 =