„Не постои нешто на светот кое може да ве спречи да лансирате ваша компанија, кога го имате нивото на одлучност“

You must need to login..!

Опис

Патот на CodeWell низ годините е полн со измени и успеси. Компанија која развива свои продукти. Нино Карас и Мартин Анчевски ја основаа CodeWell во 2010-2011 година и со многу труд и мотивација успеаја да ја доведат до препознатливиот бренд што го претставува денес.

„Нашиот развој започна од Автобуско, апликација која даваше информации за сообраќајот на градски автобуси во Скопје, која го привлече вниманието на луѓето и подоцна беше откупена од страна на T-Mobile.

Понатаму, ние основавме и две успешни стартап компании кои засебно ни донесоа многу позитивни искуства и важни лекции по кои се водиме и ден денес. Првата стратап компанија е MarkO со која освоивме многу награди, меѓу кои и наградата Community Award на Pioneers Festival.

Втората стартап компанија е препознатливата Letz која достигна најзначителен успех, освојувајќи ја меѓу другите и најпрестижната награда Product of the Year на Product Hunt. Со Letz, бевме првите на Балканот кои успеаа да подигнат Venture Capital и да го најдат својот пат кон САД.

Кога ќе видиме што се сме постигнале, добиваме наплив на енергија и мотивација секогаш да се стремиме кон повеќе и да работиме на нови продукти.

Со оглед на нашиот иновативен и претприемнички дух, во иднина планираме развој на нови и успешни продукти и почеток на нови возбудливи проекти и можни соработки, велат за Утрински брифинг, Нино и Мартин.

Пораката која ја испраќаат е дека не постои нешто на светот кое може да ве спречи да лансирате ваша компанија, продукт, бренд или што и да е тоа што вам ви е најголема желба кога го имате нивото на одлучност што е потребно.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

10 + 19 =