Поттик на извозот и инвестирање во човечки ресурски – тема во Седма сила

You must need to login..!

Опис

Економските програми на политичките партии. Дали ги има и во која мерка се актуелни. Може ли да се насети каде СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ќе ги фокусираат своите економски активност.

На оваа тема во Седма сила на Утрински брифинг со Љубиша Николовски дебатираа новинарите Александар Чомовски и Љупчо Зиков.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eighteen + five =