🎥📞 Не очекува посвежо време – Славчо најавува дожд, засилен ветер и температури до 20°C

image

You must need to login..!

Опис

Денеска времето во државава ќе биде претежно облачно и ЗНАЧИТЕЛНО ПОСВЕЖО со повремени локални врнежи од дожд. Локално ќе има услови за нестабилност проследена со пороен дожд и грмежи, ќе дува умерен до ЗАСИЛЕН ветер од северен правец. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 14 до 22 степени.

Во Скопје денеска ќе има услови за повремен локален дожд а ќе дува и ЗАСИЛЕН ветер од северен правец, максималната дневна температура се очекува да се искачи само до околу 20 степени.

Потоа утре и во сабота ќе имаме стабилно и суво време без врнежи, во недела пак попладне ќе има услови за локална појава на краткотраен пороен дожд и услови за грмежи. Максималните дневни температури ќе се искачуваат во интервалот од 17 до 25 степени.

Утре и во сабота се уште ќе дува умерен северен ветер кој повремено ќе засилува.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

five × two =