Непрописно паркирани возила честа слика во главниот град

You must need to login..!

Опис

Непрописно паркирани возила на места кои не се предвидени за таа намена, или на паркинзи резервирани за резидентно население не е ретка слика на територијата на Скопје.

Само минатата недела во Општина Центар регистрирани биле 171 ваков случај.

Од јавното претпријатие Градски паркинг апелираат граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила со цел одржување на редот и безбедноста на улиците. На оваа тема во Утрински брифинг разговаравме со Раководителот на Сектор за правни и општи работи, Елизабета Атанасова.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

2 × 2 =