Необележани велосипедски патеки, поставени контејнери, непрописно паркирани автомобили, дел од поплаките на социјалните мрежи

You must need to login..!

Опис

Со какви се проблеми и предизвици се соочуваат граѓаните кога се вклучуваат во активниот сообраќај со својот велосипед.

Необележани велосипедски патеки, поставени контејнери, непрописно паркирани автомобили, се само дел од поплаките на социјалните мрежи.

На оваа тема гостин во Утрински брифинг беше Дарко Арсовски Петровски од граѓанската иницијатива „На точак“.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

five × 1 =