На 28 мај ќе се руши рекорд во најдолга бизнис презентација пред инвеститори во светот

You must need to login..!

Опис

На 28 мај во Скопје ќе руши рекордот во најдолга бизнис презентација пред инвеститори. Најдобрата бизнис идеја на петмина ќе им донесе инвестиција од 25 000 евра. Сања Митровска, креаторка на настанот денеска во Утрински брифинг повика на учество без разлика на возраста и досегашното искуство со нпретприемништво.

  • На презентацијата треба да се претстават над 90 стартапи и да трае 30 часа со цел да го срушиме постоечкиот Гинисов рекорд кој изнесува 29 часови. Може да аплицира некој кој само има идеја или пак некој со веќе основан бизнис. Најдобрите пет ќе добијат инвестиција од 25 000 евра. Секој апликант ќе треба својата апликација да ја образложи пред жири комисија која ќе одлучи која идеја е најдобра. Предност ќе имаат идеи кои не бараат огромни инвестиции од самиот попчеток, нагласи Митровска.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

12 − four =