Наталија Басински: Се надевам дека роденденот летово ќе го прославам со семејството и пријателите во Киев

You must need to login..!

Опис

Не може да се игнорира цивилниот аспект и чувствата на луѓето кои си заминуваат од своите домови од Украина.

Кај нас во државава има неколку семејства, но и неколку млади луѓе кои избегаа од Украина.

Кристина Атовска која известуваше од Украина разговараше со млада девојка, Наталија, која посакува роденденот да си го слави дома, во Киев.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

3 × 5 =