Муслиу: Изразито нагласен рурален политички дискурс

You must need to login..!

Опис

Дуелот Мицковски- Заев не даде елан и не подигна расположение кај граѓаните. Лидерот на опозицијата требаше да придобие поени, имаше можност, требаше да ја искористи, но сепак се лимититираа на теми кои не беа најбитни, изјави во Утрински брифинг, политичкиот аналитичар Алберт Муслиу.

Мицкоски инсистираше на теми како на пример град Скопје, каде што немаат кандидат туку поддржуваат кандидат.

Инсистираше на глобални теми, некои светски индекси, а сепак се ова локални избори и мислам дека не успеа да го навлече „противникот“ на терен каде што нему не му одговара. Заев беше сталожен, додаде Муслиу.

Локалните избори се специфични со оглед дека на претходните СДСМ извојува огромна победа.. Сепак и задачата која ја презеде Мицкоски како наследник на партијата не е лесна, вели за УБ долгогодишниот политички аналитичар во земјава Алберт Муслиу.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

4 + 3 =