🎥📞 Мојсовски: Го осудувам чинот на партиски активности во затворот „Идризово“

You must need to login..!

Опис

-Го осудувам чинот на партиски активности, доколку ги имало во затворот. За оние кои би требало да се грижат тоа да не се случува, доколку се докаже ќе бидат санкционирани. Два телефони се одземени.

-Можно е партиските обележја да се внесени преку пакети со храна или пак ги има од претходно, изјави за Утрински брифинг, Боби Мојсоски, директор на затворот „Идризово“, говорејќи околу видеото и фотографиите кои се прошири деновиве каде што затвореници повикуваат да се гласа за политичка партија.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

10 + 4 =