Мојсовски во УБ за Вевчанскиот карневал

You must need to login..!

Опис

Како се погоди времето во Вевчани и како вевчанци ги прифатија новинарските екипи?

После вчерашната спектакуларна ноќ во Вевчани која што ја приредија Влатко Лозаноски, Eye Cue, Brass Brothers и Dj Todoroff, денеска преку стотина маски и илјадници гости од Македонија и од странство дојдоа на традиционалниот Вевчански карневал.

За тоа како и каде започна дефилето и дали е вистина дека се дружеле и сликале најголемите политички противници како и кои маски кои оставија најголем впечаток погледнете во разговорот со новинарот Војо Мојсовски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one × 5 =