🎥📞 Молеровиќ: Ја живееме четвртата дигитална револуција – не смееме да дозволиме да им ја крадеме иднината на нашите деца

You must need to login..!

Опис

-Ја живееме четвртата дигитална револуција. За 4 месеци се направени промени кои што не се направени за 40 години. Како ќе се вклучиме во овој процес зависи од нашиоте капацитети. Се соочивме со исклучително предизвикувачка ситуација да воспоставиме систем на образование кој ни е непознат иако во светот десетина години се работи на он лајн учење, вели директорката на ОУ Гоце Делчев и мотивациски говорник Наде Молеровиќ во своето гостување во Утрински брифинг.

-Треба да уживаме во процесот на учење на она што не го знаеме. Но за жал повеќето размислуваме – ако не знам треба да се срамам и да се чувствувам мизерно . Но тоа не е вистинскиот начин која е целта на учењето. Визијата, целта, вредностите мора д асе сменат затоа што се променија драстично условите. Иднината се менува толку брзо и не смее да дозволиме да им ја крадеме иднината на нашите деца, изјави Молеровиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four + 5 =