Младеновска: Италијанците сплотени како никогаш досега

You must need to login..!

Опис

Јас сум во Рим, во карантин, во самоизолација. Од самиот почеток кога не известија дека може да излегуваме само по потреба за мене не беше проблем.

Од минатиот петок во 18 часот на балконите на терасите пееме песни. Имаме и распоред кои песни ги пееме. Точно напладне аплудираме за здравствените работници.

Одлично сме информирани. Секоја програма објаснува за вонредната состојба во Италија, изјави во Утрински брифинг, директно од Рим, Сашка Младеновска

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

5 × 4 =