Митревски: Она што е заглавено во Собранието е заглавено на Комисии каде претседатели се пратеници од ВМРО-ДПМНЕ

You must need to login..!

Опис

Тоа што е заглевено во Собранието е заглавено на Комисиите и работните тела чии претседатели се токму пратеници од ВМРО-ДПМНЕ, изјави за Утрински брифинг координаторот на пратеничката група на СДСМ во Собранието на РС Македонија, Јован Митревски.

-Законот за отпис на камати на ЈП стои во процедура од 1.10.2020 година. Процедурата не е е заавршена бидејќи претседателот на Комисијата и замнеки претседателот на Комисијата кој што е од редовите на ВМРО-ДПМНЕ не закажува седница на Комисијата за да можат овие работи да поминат.

-Или отпис на 100% камати на граѓаните како една од мерките за лечење од последиците од ковид пандемијата, додаде Митревски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

eighteen − six =