Минов: Финансиска помош ќе има

You must need to login..!

Опис

Се што е во корист на производителите на винско грозје, на јаболко и на ориз. Првиот Закон регулира да се воведат нови корисници на досегашните корисници, вели за Утрински брифинг Панчо Минов, пратеник.

Сега се вовеува и седма категорија на корисници, тоа е производителите на винско грозје да знали по три денари на килограм.

-Станува збор за 270.000 денари по килограм кои што треба да се поделат за лозово-производелите

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

nine − four =