Милковски: Каратето е систем кој го надградуваме секојдневно – максималната посветеност носи и успех

You must need to login..!

Опис

Каратето е најуспешниот спорт во Македонија. Во почетокот на многумина не им беше јасно што се случува, но континуитетот и резултатите говорат за успехот, изјави Горан Милковски, претседател на македонската карате федерација.

Емил Павлов имаше форма која одеше во нагорна линија, бевме убедени дека ако се пласира во Токио би можел да донесе и медал од Олимписките игри. Од март буквално нема ништо. Светската федерација, па и ние ги откажавме натпреварите. Отворивме јутјуб канал каде нашите спортисти даваат совети за каратето. Имавме и онлајн турнир за најмладите категории, вели Милковски.

Целиот разговор со Милковски погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

16 − 2 =