Миленковски од „Комити“: Кога има љубов кон клубот се е возможно – ова е прв случај навивачка група да го распродаде стадионот

You must need to login..!

Опис

Кризата во ФК Вардар не е од сега, таа настапи уште при крајот на минатата сезона и почетокот на оваа. Клубот ја стартуваше со големи потешкотоии, со десеткуван тим, но и тогаш смогнавме сили да се издржи полусезионата, затоа што ни кажаа дека потоа работие ќе одат во посакуваната насока. Но кога дојде крајот на годината се уште ништо не беше решено, и ваучерот од АМС не беше реализирам. Бевме повикани и од јавност и од навивачите ние да преземеме чекори во контекст на разрешување на состојбите. Бевме низ институциите и сакавме да се увериме дека проблемот ќе биде решен, изјави во Утрински брифинг, Милорад Миленковски, член на навивачката група „Комити“

Иницијативата настана токму тогаш кога бевме низ институциите, конкретно по средбата во град Скопје, каде беа присутни наши претставници, претставници од ФК варадар и градоначалникот. Тогаш сите страни решија да преземат чекори во контекст на разрешување на состојбата и ние решивме да дадеме еден посебен импулс кон тоа, односно да покажеме дека кога има љубов кон клубот се е возможно.

Целиот разговор со Миленковски погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

seventeen + one =