Милевски: Не сум Баба Ванѓа па да знам дали ќе победиме, но им верувам на битолчани

You must need to login..!

Опис

Напорно е да се водат изборите, но вие кога сте одлучиле самостојно да водите паритија, не можете да седите на страна. Се надевам дека граѓаните на Битола ќе ми дадат поддршка да влеземе во втор круг.

Јас не сум Баба Ванѓа па да знам дали ќе победиме, но им верувам на Битолчани, ја гледам нивната поддршка, вели за УБ Горан Милевски кандидат за градоначалник на Битола од редовите на ЛДП и ДОМ.

– Скоро сите коалициони партнери сме самостојни на избориве, нека победи најдобриот и тоа нека не влијае врз работата на владата.

– Претходните градоначалници ветија гасификација, но јас не знам кој град има направено секундарна мрежа.

Сите сакаат да го заборават тоа како ветување, вели Милевски.

Локалните заедници имаат право на своја обврзница, за што би се користела таа обврзница? Дали ќе се стимулира градскиот развој?

– Домаќинското работење на градоначалничката ги врати долговите на Битола, нема да имаме потреба од обврзница. Во нашиот буџет има доволно средства за сите проекти кои ги ветуваме.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four × four =