Милевски: Градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ се китат со туѓи перја, проектите кои сега ги промовираат ги обезбедија нивните претходници и Владата

You must need to login..!

Опис

-Вчера за мене се случија два настани – едниот настан е покажувањето на едно нетрпение кон критиките, да портпарол на опозиона политичка партија да излезе и да прекине прес-конфренција на било кој граѓанин, особено пратеник и да изврши вербален напад што е еднакво на напад на 8.000 граѓани е невидено. Не можете во оваа демократска држава да упаѓате во говор и да не дозволите некој да го изкаже своеето мислење. Тоа е невиден преседан и срам. Замислете како тие луѓе ќе се однесуваат ако дојдат во власт. Тој истиот човек после половина час е експерет за локална самоуправа, изјави за Утрински брифинг лидерот на ЛДП Горан Милевски.

-2017 година во која што доминираа градоначалниците од СДСМ, наследи долг од 100 милиони евра од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ. Владата врати 50 насто од долговите. Сега тие долгови дел од градоначланиците успеаја да го вратат.

-Сега нели треба да се запрашаат градоначалниците од кого се долговите. Нели го прашале нивниот советник Ставревски кој ги направил тие долгови, вели Милевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × 5 =