Милевска: И Путин лично и неговото семејство мора да се санкционираат

You must need to login..!

Опис

Од Советот на ЕУ уште рано утринава беа свикани состаноци од кој главниот е вечер во 8 часот, а и НАТО исто така свика итен состанок по повод нападот на Русија врз Украина. Чешката комесарка Јурова утрово побара Путин директно да биде санкциониран оти досегашните санкции не го засегаа него, а тој има и семејство надвор од Русија, вели Тања Милевска, дописничка на МИА.

Се чини дека дебатата ќе биде најмногу во источноевропските земји кои имаат финансиски конекции со Русија, додава таа.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

two × one =