?? Милевска: Институциите на ЕУ не го коментираат изборниот процес се додека не се заврши

You must need to login..!

Опис

-Генерално институциите на ЕУ не го коментираат изборниот процес се додека не се заврши. Реформите во правосудството, договорите за добрососедство се предмет на мониторинг во Унијата, изјави за Утрински брифинг новинарката Тања Милевска, дописничка од Брисел, коментирајќи го изборниот ден и очекувањата во Унијата од спшроведувањето на овој процес.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ten − nine =