Мемиши Сопи: Да ја подигнеме свеста кај несовесните возачи

You must need to login..!

Опис

Главната цел ни е луѓето да не се паркираат по тротоари и улици каде што нема место да се движат, луѓето со специјални потреби, мајките со колички и старите лица. Да ја подигнеме веста и на власта да ги регулира овие работи.

Вчера ми се јавија некои другари и ми рекоа дека после објавувањето на видеото пајакот собира се што гледа пред него. Јас освен актер сум и инфлуенсер на социјалните мрежи. Секогаш упатувам јасни пораки.

Kujdes ku parkohesh!!!

Kujdesuni për të tjerët, Jo vetëm për veten!✋🙏🙏

Publiée par Sopi sur Samedi 1 février 2020

Можеби згрешивме што не го преведовме видеото и на англиски и на македонски. Но сепак целта до некаде е постигната.

Сега работиме видео со амбулантна кола и мислам дека ќе биде многу поинтересно од претходното, изјави за Утрински брифинг актерот Хасим Мемиши Сопи.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

one + 3 =