🎥 📞 Мајските оперски вечери цела недела онлајн

You must need to login..!

Опис

-Ги одбележуваме Мајските оперски вечери годинава на поинаков начин, согласно со приликите, со надеж дека што поскоро ќе се вратиме на нашата сцена и зад неа, изјави за Утрински брифинг, директорот на Националната опера и балет, Васо Ристов.

-Циклусот се состои од 10 претстави, 8 оперски и 2 балетски, со кој во текот на месецов се прави обид да се компензира отсуството на овој музичко-сценски фестивал.

-Имаме огромна поддршка и јутјуб каналот е одлично посетен.

-Колегите се јавуваат секој ден – им фали сцената, им фалат настапите и се надевам дека ситуацијата ќе се смири и ќе се вратиме на сцената, додаде Ристов.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

four + 20 =