Марковска: Имаше поткуп и заплашување, посебно интересно е од каде опозицијата извади толку пари

You must need to login..!

Опис

Секој нов почеток почнуива со мали чекори. Совршено бев свесна дека тоа е аутсајдерско трчање во кое што големите партии ќе го имаат главниот мотив, бидејќи тоа беше игра на уништање – или ти јас јас, изјави за Утрински брифинг Ѓулистана Марковска.

-Првиот круг многу културно, вториот круг до колење.

-Иако велиме дека имавме фер, мирни избори, тоа е една обланда, Имаше поткуп, и заплашување од двете страни, со тоа што морам да кажам дека поактивирана беше опозицијата – бидејќи сега му е мајката, вели Марковска.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

7 + 4 =