Маневски: Присуството на лажните вести дека короната не постои претставува голем проблем

You must need to login..!

Опис

-Болничката лабараторија во болницата во Штип работи со ограничен капацитет откако шестмина лаборанти се позитивни на корона.
Расте бројот и на други здравствени работници откако добиле позитивн итестови. Вкупната бројка е 13, во изолација 9. Потврден е уште еден случај во Општина Штип, трудовиот инспекторат, вработен во општинскиот затвор и три нови конфекции, воспитувачки во градинките. Многу од нив не знаат од каде го добиле и кој е заразниот контакт, изјави во Утрински брифинг Војо Маневски, новинар од ТВ Ирис, говорејќи за бројот на заразени во градот под Исарот.

-Штип не се разликува од останатите градови во Македонија. Помладите уште ги игнорираат маските. Современието со социјалните мрежи, лажните вести е многу присутно и неверувањето дека короната постои претставува голем проблем, додава Маневски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve − twelve =