Маневски: Изборите поминаа мирно, Д-р Николов е познат и признаен меѓу штипјани

You must need to login..!

Опис

Необични избори. Веста во петокот дека има мал број пријавени болни да гласаат, како да ги мобилизираше партиите. Немаше поголеми прекршувања на изборните процеси, освен користењето на социјалните мрежи и повикувањето односно одповикувањето да се гласа, изјави за Утрински брифинг новинарот на ТВ Ирис, Војо Маневски.

На многумина во градот не им беше јасно зошто беа нужни овие избори и тоа што на четири дена пред пријавувањето на кандидатите опозицијата реши да не учествува. На минатите имаше нешто над 23.000 излезени граѓани. Овој изборен процес покажа дека СДСМ ја зголеми бројката од гласови. Ние сме мала средина, Сашо Николов е доста познат во градот како признат доктор, спортист, и тоа секако влијае на гласачите, вели Маневски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twelve + 5 =