Максим Димитриевски: Мене народот ме води – недозволиво е да се узурпира партија, а потоа и државата

You must need to login..!

Опис

-Јас никогаш не сум бил дисидент, може да кажете опортунист. Ме поведе духот на карпошовци во Куманово. Ние имаме два карпоши. Такви сме по темперамент и убедување и кога учествуваме во нешто да создадеме и да срушиме нешто што било лошо, апотоа гледаме поединци со кои што заедно сме се бореле, стануваат уште полоши од тоа против што сме се бореле, не можеме да молчиме, изјави за Утрински брифинг Максим Димитриевски, независен кандидат за градоначалник на Куманово.

Народот мене ме води. Повеќе од јасно е дека народот не се согласува од тоа што се случува и на државно и на локално ниво од страна на поединци.

Недозволиво е да се узурпира партија, а потоа и државата. Тоа го имавме во минатото и моја обврска е да го спречам тоа, а притоа да продолжамда го развивам својот град, додава Димитриевски.

Целиот разговор погледнете го во видеото.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

20 + seven =