Македонија обезбеди бараж за влез на СП, анализа со новинарот Стојмановски

You must need to login..!

Опис

Не случајно прв пат имаме пет победи во еден квалифициски циклус. Имаме квалитетна екипа, иако имаше сомнежи ако тоа ќе изгледа по повлекувањето на Пнандев и смената на селекторот.

-Мојот впечаток е тоа дека се должи на фактот што имаме играчи кои играат во силни првентства.

-Никогаш не сме имале подобар среден ред, лесно ослободување од топката и постојано движење на теренот.

-Барди е поинаков тип на играч. ТОј според мене е творецот на играта со интелигентни додавања, долги топки, изразито силен шут.

-Елмас е најкорисен во овие квалификации. Корисен е во одбраната, покрива терен, постигнува голови, но сепак Барди е креативецот, вели за Утрински брифинг новинарот Милорад Мишел Стојмановски.

Целата анализа погледнете ја во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 − five =