Македонија во Рига со Бонер и Митрашиновиќ како главни адути за успех на женската кошарка

You must need to login..!

Опис

Нашиот женски сениорски национален тим функционира во едни „ненормални“ услови како што е во цеиот свет. Знаете дека протоколите од светската кошаркарска федерација подразбираат специјални карантински протоколи. КФМ реализираше подготовки кои поминаа во најдобар ред.

Позитивно е доаѓањето на нашиот прв адут е американката Девана Бонер, изјави за Утрински брифинг Бобан Радуловиќ, портпарол на КФМ и додаде дека она што може да радува пред поаѓањето за Рига се приклучи и капитенот на репрезентацијата Анџелика Митрашиновиќ.

Четвртото коло во домашното првенство е одложено бидејќи четири наши екипи настапуваат надвор од границите на Македонија. Моментално МЗТ и Работнички се на турнир во Златибор, додека два тима се во Балканската лига, изјави Радуловиќ.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

15 + 13 =