Лондончани „мртви ладни“ пред Брегзит

You must need to login..!

Опис

Ништо посебно како да не се случува. Нормален ден во Лондон и ако се суди според она што може да се види по улиците лондончани се „мртви ладни“ што се однесува до Брегзит, но тоа е и очекувано бидејќи Лондон гласаше за останување во ЕУ.

Допрва претстојат тешки преговори на Џонсон со претставниците од Брисел. Не се само финансиите во фокусот на ЕУ, туку и самата промена на суштината на ЕУ. Ќе мора да се види како и зошто една нејзина членка решила да излезе (Брегзит).

Џонсон мислам дека сега кога го има мнозинството во парламентот ќе може многу покомотно да игра.

Ќе прифаќа и помалку популарни работи дома, изјави за Утрински брифинг директно од Лондон, новинарката Жанета Скерлев.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

11 − 7 =