🎥📞 Легитимирањето на гостите е неприфатлива мерка која се надеваме дека ќе се смени – велат угостителите

You must need to login..!

Опис

Внимаваме на препораките од Владата. Но овде морам да споменам дека најголем проблем ни е регулирањето во оној дел од препораките каде што од нас се бара да ги легитимираме гостите, дали се фамилија или не. За нас оваа мерка неприфатлива и се надевам дека ќе биде укината, изјави Бертан Сулејман од Кафе – бар Каза.

-Првиот ден помина ок, и се надевам дека како што поминува времето гостите во кафулињата ќе се враќаат во локалите, изјави во краткиот разговор во Утрински брифинг Сулејман.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

11 − three =