Ласовска: ВМРО – ДПМНЕ не е кочничар, државниот систем е колабиран

You must need to login..!

Опис

Вчера пратеничката група на ВМРО – ДПМНЕ гласаше за законот на тутунот и со тоа ги демантиравме гласините дека ние сме кочничарот во Собранието по однос на законите кои се носат за доброто на граѓаните. А по однос на законите кои се само на штета како задолжување на државата нашиот став е јасен нема да правиме кворум за гласање но ние како најголема пратеничка група секојдневно сме тука, комисиите работат непречено, поднесуваме амандмани се со цел законските решенија да бидат подобри а граѓаните задоволни.

Но ништо посебно не може да се направи во државата бидејќи системот е колабиран, и за тоа не може да кажете дека за тоа виновно е ВМРО – ДПМНЕ, вели за УБ пратеничката од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Благица Ласовска.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

8 − four =