Лазаров: НИКОБ е бренд во кој луѓето веруваат

You must need to login..!

Опис

-Фирмата НИКОБ обезбедување оваа година одбележува 25 години од своето основање и со поклопи со низа позначајни инвестиции коишто ги направивме во последните неколку години, изјави во Утрински брифинг Кирил Лазаров, сопственик на групацијата НИКОБ.

Лазаров потенцира дека брендот НИКОБ е многу добро прифатен од страна на граѓаните.

-Во нас луѓето имаат препознаено квалитет, постојани инвестиции, сериозност во пристапот, инаовации, секојдневни контакти. Едноставно го нудиме тоа што на клиентите и на нашите граѓани им е најпотебно.

-Овие 22.000 клиенти не се случајни, ови клиенти се направени врз основа на истенчениот инстинкт кој што го имаат поторошувачите и не случајно инстинкот кој што го поседуваат им сугерира дека ние сме вистинската компанија со која што треба да соработуваат, додава Лаазров.

-НИКОБ Медикал и НИКОБ Лаб се сосема нови компании коишто оваа година одбележуваат една година од своето постоење и се компании поврзани со НИКОБ Обезбедување и затоа на толку полесен начин успеавме да се наметнеме кај поторшувачите, вели Лазаров.

Целиот разговор погледенете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

twenty + four =