Лазаровски: Кочанчани сами се пријавуваат за тестирање од КОВИД-19

You must need to login..!

Опис

Луѓето се исплашени со она што се случува. Имаме 19 заразени во моментов. Граѓаните почнаа да се пријавуваат, сите сакаат да знаат дали се заразени. Така имаме и 66 лица во самоизолација. Тоа на некој начин е и превентива и се заштитуваат останатите. Тоа е еден позитивен пример и се надеваме дека во деновите што претстојат нема да имаме нови заразени изјави за Утрински брифинг од Кочани, новинарот на Радио Кочани Илчо Лазаровски.

Преку матичните лекари сите лица кои сакаат да бидат тестирани се тестирани. Проблем е што резултатите малку подоцно доаѓаат, вели Лазаровски.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

three × 3 =