Кузмановски за случајот „Еуростандард“: Одлуката на Уставниот суд ќе мора да се спроведе

You must need to login..!

Опис

Стечајната постапка за Еуростандард банка тече според Законот за стечај. Но нешто спектакуларно во делот за кривичниот прогон не се случува. Од Обвинителството немаме конкретни и нформации, но она што може да дознаеме од јавноста и од некои приватни релации се уште нема постапки во тој дел, изјави во Утрински брифинг Љупчо Кузмановски, адвокат.

Целиот разговор погледнете го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

ten − 4 =