Коџаџику: Нема внатрепартиски проблеми во ДУИ

You must need to login..!

Опис

Не е точно дека имаме внатрепартиски проблеми, точно е дека има разногласие во ДУИ. Тоа е додадена вредност на нашата партија. Претседателот Али Ахмети поттикнува и почитува внатрешни дебати но тоа никогаш нема и да ги загрози политичките ставови на Ахмети.

И ние како пратеници сите заедно ги почитуваме и ги спроведуваме истите. Поради новите околности во пратеничката група таа мораше да изгласа кординатор и поддршката ја даде на Арбер Адеми бидејќи претходно оставка од функцијата си даде неговиот претходник Иџет Меџити, вели за УБ пратеничката од редовите на ДУИ Мерита Колчи Коџаџику.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

3 × one =