Коњановски: Мора да излеземе од бункерите, да ги извадиме ракавиците и да се фатиме за работа

You must need to login..!

Опис

-Почнуваме со инфраструктурата. Градот е прекопан. Чистење на градот. Многу работа не чека, изјави за Утрински брифинг новиот градоначалник на Битола, Тони Коњановски.

-Треба да се престане со поделбите помеѓу граѓаните. Ќе се обидам да направам спој и в оСоветот на градот и ќе лобирам до централната власт да не се кочат проектите.

-Еднаш мора да излеземе од бункерите, да ги извадиме ракавиците и да се фатиме за работа, додаде Коњановски.

Целиот разговор погледенте го во видеото

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

5 + three =